VADEMECUM

PIELĘGNIARKI i POŁOŻNEJ

BIULETYN INFORMACYJNY OIPiP W TORUNIU

Obchody Dnia Położnej i Dnia Pielęgniarki

10 maja 2022 w toruńskim hotelu „Filmar” odbyły się obchody Dnia Położnej i Dnia Pielęgniarki. Wśród zaproszonych gości obecni byli Prezydent Torunia Michał Zalewski, Naczelnik Wydziału Zdrowia Departamentu Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa kujawsko-pomorksiego Barbara Ptaszyńska, Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej dr n. o zdrowiu Mariola Rybka, Dyrektor Specjalistcyznego Szpitala Miejskiego w Toruniu Justyna Wileńska, Kierownik Delegatury NFZ w Toruniu Bogusława Jasińska, przedstawiciele Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy: Prorektor ds. kształcenia Profesor Alicja Kozubska, Prorektor ds. Rozwoju i Filii docent Agnieszka Walczak-Beszczyńska, Dziekan ds. pielęgniarstwa Kolegium Nauk Medycznych w Toruniu Beata Świerczyńska, Zastępca Dyrektora Instytutu Nauk o Zdrowiu Aleksandra Horoszczuk, przedstawiciele pielęgniarskiej kadry kierowniczej. W spotkaniu wzięło udział 150 pielęgniarek i położnych pracujących w szpitalach, placówkach opieki długoterminowej, hospicjów, w podstawowej opiece zdrowotnej oraz ambulatoryjnej opiece specjalistycznej, domach pomocy społecznej, żłobkach, przedszkolach i szkołach z Torunia, Grudziądza, Brodnicy, Golubia-Dobrzynia, Chełmna i Wąbrzeźna.

Spotkanie otworzył Tomasz Krzysztyniak Przewodniczący Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Toruniu witając zaproszonych gości. Przybyłym na spotkanie pielęgniarkom i położonym podziękował za ciężką pracę na rzecz pacjentów w okresie pandemii. – Przez ostatnie dwa lata z powodu pandemii nie mieliśmy okazji do uroczystego świętowania naszych majowych świąt. W tym okresie pokazaliśmy, że nie straszne nam żadne wyzwania. Zdaliśmy ten egzamin na piątkę. I nie ważne jest czy pracowaliśmy na pierwszej linii w szpitalu, czy w POZ, hospicjum, punkcie szczepień czy DPS-ie to pokazaliśmy, że nie ma znaczenia jak wielkie wyzwania zostaną nam postawione to damy radę. Dlatego – dzięki społeczeństwu, które pokłada w nas największą nadzieję – cały czas jesteśmy w czołówce zawodów zaufania publicznego.

Podziękowania skierowane były także do osób zaangażowanych w pracę na rzecz samorządu zawodowego. Szczególne podziękowania płynęły pod adresem pielęgniarek i położnych, które oprócz pracy zawodowej zajmują się kształceniem nowych adeptów zawodu pielęgniarki i położnej. – To właśnie dzięki Waszemu zaangażowaniu, przekazujecie najnowszą wiedzę naszym koleżankom i kolegom – mówił Tomasz Krzysztyniak.

Były także podziękowania dla kadry kierowniczej placówek medycznych, która jest odpowiedzialna za organizowanie pracy i wyznaczanie nowych kierunków rozwoju.

– Pielęgniarstwo i położnictwo to praca na rzecz drugiego człowieka. Należą się Państwu niskie ukłony i podziękowania za wykonywanie trudnego zawodu, wymagającego empatii. To między innymi dzięki Waszym staraniom, pacjenci wracają do zdrowia – kontynuował Przewodniczący ORPiP.

Na koniec Tomasz Krzysztyniak wszystkim pielęgniarkom i położnym w imieniu Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Toruniu złożył najserdeczniejsze życzenia radosnych i pomyślnych chwil, szczęścia w życiu zawodowym i osobistym oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Życzył, aby każdy dzień był świętem i nigdy nie zabrakło w nim ciepła i życzliwości, którymi obdarzani są pacjenci.

Czterdziestu wyróżnionym pielęgniarkom i położnym wręczono odznaczenie „Za zasługi w zawodzie” przyznawane przez Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych w Toruniu.

Życzenia dla pielęgniarek przesłali również Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych w Warszawie oraz Dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu Maciej Hoppe.

Biskup Romuald Kamiński Przewodniczący Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia oraz Ksiądz Arkadiusz Zawistowski Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia w życzeniach skierowanych do pielęgniarek i położnych wspomniał Bł. Hannę Chrzanowską.

Wykład okolicznościowy „Co robimy dla siebie, co robimy dla innych: w którą stronę zmierza pielęgniarstwo?” wygłosiła Maria Budnik – Szymoniuk.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali pysznym tortem i symboliczną lampą szampana.

Wkrótce więcej zdjęć w naszej galerii.
 
 
nowosci

Dzień Położnej i Dzień Pielęgniarki

Czterdziestu wyróżnionym pielęgniarkom i położnym wręczono odznaczenie „Za zasługi w zawodzie”.

13 maja 2022 / 11:02

radio gra

Pielęgniarki i położne świętują

Z okazji Dnia Położnej i Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki specjalne uroczystości zorganizowala wczoraj Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Toruniu.

11 maja 2022 / 11:02

um-torun

Święto pielęgniarek i położnych

Z okazji święta pielęgniarek i położnych w dniu 10 maja 2022 r. w hotelu Filmar odbyło się spotkanie przedstawicielek i przedstawicieli tych zawodów.

10 maja 2022 / 11:02

Udostępnij

Share on Facebook
Share on Twitter