List otwarty do środowiska medycznego

W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz wojewódzki konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych dr n. med. Paweł Rajewski zaapelowali do środowiska medycznego o wsparcie personelu, który pracuje na szpitalnych oddziałach „covidowych”. Medycy mogą zgłaszać się do pracy za pośrednictwem urzędu wojewódzkiego.

Szanowni Państwo,

Od ponad roku zmagamy się z pandemią koronawinisa. To ogromne wyzwanie dla nas wszystkich. Szczególna odpowiedzialność ciąży na administracji państwowej i służbie zdrowia. Mamy obecnie do czynienia z trzecią falą pandemii. Aby skutecznie z nią walczyć, musimy wykazać się poczuciem odpowiedzialności i solidarności.

Jesteśmy dobrze przygotowani od strony technicznej. Mamy duże możliwości jeśli chodzi o tworzenie dodatkowych miejsc w szpitalach. Dysponujemy szpitalem tymczasowym w Ciechocinku. Jednak brakuje nam personelu do tych placówek.

Dlatego zwracamy się do Państwa / apelem o zgłaszanie się do pracy w oddziałach „covidowych” w województwie kujawsko-pomorskim na okres kilku najbliższych tygodni. Szczególnie potrzeba lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów. Osobom skierowanym gwarantujemy dwukrotność dotychczasowego wynagrodzenia.

Jeszcze raz apelujemy – bądźcie Państwo z pacjentami w ciągu najbliższych tygodni. Bez Państwa pomocy trudno sobie wyobrazić zwycięstwo w tej dramatycznej walce.

Dodatkowych informacji dotyczących wykonywania pracy przy zwalczaniu epidemii na podstawie skierowania udziela Wydział Zdrowia Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy pod numerem telefonu: 52 34 97 430, adres e-mail: wzsekretariat@bydgoszcz.uw.gov.pl.

Z wyrazami szacunku

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz
dr n. med. Paweł Rajewski
Konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych dla województwa kujawsko-pomorskiego

Written by