[2020-09-15] Wpływ terapii infuzyjnej na wyniki badań laboratoryjnych w pytaniach i odpowiedziach

W imieniu Aesculap Akademia zapraszamy na bezpłatny webinar, pt. „Wpływ terapii infuzyjnej na wyniki badań laboratoryjnych w pytaniach i odpowiedziach”, który odbędzie się 15.09.2020 o godz.11:00 oraz 17:00

HARMONOGRAM

1. Błąd przed laboratoryjny – czyja to „wina”
  2. O czym należy pamiętać pobierając materiał do badań laboratoryjnych od pacjenta poddanego terapii infuzyjnej?
  3. Czy stosowane płyny infuzyjne / leki mają wpływ na wyniki badań?
  4. Pobieranie krwi przez kaniulę obwodową , cewnik centralny czy może jednorazowa punkcja żyły – jaka metoda daje większe prawdopodobieństwo zapobiegania błędom przed laboratoryjnym 5. Hemoliza, skrzep w próbce krwi – najczęstsze problemy. Jak do nich nie dopuścić? Czy przyczyną może być terapia infuzyjna?

Prezenter

Pani mgr piel. Maria Budnik-Szymoniuk

Pielęgniarka, absolwentka Wydziału Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Poznaniu (1993); doświadczenie zawodowe: od 1987 roku praca na stanowiskach pielęgniarki odcinkowej, operacyjnej i anestezjologicznej, następnie na stanowiskach przełożonej pielęgniarek (szpital powiatowy), starszego asystenta w sekcji nadzoru epidemiologicznego i kierownika nadzoru (inspekcja sanitarna), naczelnej pielęgniarki oraz dyrektora ds. pielęgniarstwa (szpital uniwersytecki oraz monospecjalistyczny); od 2005 roku do chwili obecnej a do 2011 równolegle z pracą na stanowisku naczelnej pielęgniarki a następnie dyrektora ds. pielęgniarstwa – nauczyciel akademicki w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Dorobek naukowy zawiera prace dotyczące bezpieczeństwa procedur medycznych w tym bezpieczeństwa terapii infuzyjnej, użytkowania (wytwarzanie i pielęgnacja) dostępów naczyniowych, implementacji Dyrektywy UE 32/2010 dotyczącej zapobiegania zakłuciom i skaleczeniom sprzętem służącym do realizacji procedur medycznych, użytkowania i zarządzania instrumentarium chirurgicznym, żywienia klinicznego.

Rejestracja: