[2019-05-24] Konferencja razem z Forum

Zaproszenie

W 2012 roku dyrektor Expo-Andre Henryk Zamorski zaprosił Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Toruniu oraz Hospicjum „Światło” do współorganizowania największej w regionie konferencji na temat opieki paliatywnej. W tym roku eksperymentalnie zmieniamy jej formułę. Równolegle do sesji opieki paliatywnej odbędzie się I Forum Ratownictwa Medycznego.

Od blisko 20 lat rok rocznie w Toruniu w miesiącu maju organizowana jest Konferencja „Hospicjum” Towarzyszy jej prawie od zawsze Forum Onkologii i Psychoonkologii. Po raz dziesiąty w tym roku odbędzie się wystawa sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego i ratowniczego. W tym roku dołączyliśmy do tych wydarzeń I Forum Ratownictwa Medycznego.

Zapytaliśmy Krzysztofa Wiśniewskiego, kierownika Działu Usług Medycznych i Szkoleń Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, o pomysł na połączenia forum z konferencją opieki paliatywnej.

– Częstokroć w praktyce ratowniczej spotykamy się z pacjentem przebywającym pod opieką paliatywną, pod opieką hospicyjną czy pacjentem z chorobą onkologiczną o różnym stopniu zaawansowania – mówi. – Myślę,
że w końcu nadszedł czas, aby poznać z sobą ludzi i ich zintegrować. Osoby pracujące w systemie ratownictwa medycznego z osobami na co dzień zajmującymi się tego typu pacjentkami i pacjentami. To będzie nie tylko wspólna korzyść dla obu stron, ale co najważniejsze wielką korzyścią dla chorych.

– Pomysł na panel „ratowniczy” zrodził się po jednym z naszych spotkań – dodaje Tomasz Krzysztyniak, przewodniczący ORPiP w Toruniu. – Obaj jesteśmy pielęgniarzami i mieliśmy też możliwość i przyjemność wspólnej pracy. Dzięki temu powstało chociażby Ratownictwo Po Godzinach w Bydgoszczy i Pielęgniarstwo/Położnictwo Po Godzinach w Toruniu.

Ważne będą oprócz wykładów również rozmowy w kuluarach, bo to tam właśnie rodzi się wiele pomysłów.

W nowej formule Konferencji ratownicy medyczni i pielęgniarki oraz pielęgniarze systemu ratownictwa medycznego będą uczestniczyć w oddzielnych specjalistycznych sesjach, zaś na zakończenie pierwszego dnia konferencji spotkają się na sesji wspólnej. Wykłady poprowadzą osoby doświadczone zarówno w pracy ratownictwie medycznym
jak i w opiece paliatywnej.

Zapraszamy do uczestnictwa w Konferencji. Życzymy także ciekawych zajęć. Szczegóły na stronie organizatora

Written by