Okręgowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych w Toruniu

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Toruniu zwołała na dzień 19 marca 2019 roku XXXV Okręgowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych w Toruniu.

Początek obrad o godzinie 9:00 w Hotelu Filmar w Toruniu.

Będzie to – jeżeli nie zajdą jakieś nadzwyczajne okoliczności – ostatni zjazd VII kadencji, która kończy się w tym roku. Delegaci zostaną zapoznani ze sprawozdaniami za okres między Zjazdami. Przedstawią je Przewodniczący ORPiP Tomasz Krzysztyniak, Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Wiesława Elzanowska, Przewodnicząca Okręgowego Sądu Pielęgniarek i Położnych Emilia Zawadzka, Przewodnicząca Okręgowej Komisji Rewizyjnej Krystyna Uzikowska, Dyrektora ZOP Hospicjum „Światło” w Toruniu Jacek Kubiczak. Następnie odbędzie się głosowanie w sprawie przyjęcia tych sprawozdań. Gościem zaproszonym na Zjazd będzie przedstawiciel Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, a to za sprawą pozytywnej opinii Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkolnictwa Pielęgniarek i Położnych na utworzenie w Toruniu Wydziału Pielęgniarstwa i Położnictwa.

Ponadto Skarbnik Lidia Andrzejewska przedstawi sprawozdanie z realizacji budżetu Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Toruniu za 2018 rok oraz przedstawi nowy budżet na 2019 rok.

Okręgowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych to dobry czas dla delegatów na złożenie wniosków dotyczących spraw samorządu oraz zawodu pielęgniarek i położnych.

Fotorelacja z Okręgowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych 2018