Uroczystości pogrzebowe Prezes Urszuli Krzyżanowskiej-Łagowskiej

W sobotę 25 sierpnia w Olsztynie odbyły się uroczystości pogrzebowe Pani Urszuli Krzyżanowskiej-Łagowskiej – Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych I Kadencji.

11 sierpnia 2018 roku zmarła w wieku 80 lat Urszula Krzyżanowska-Łagowska dr nauk humanistycznych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego pielęgniarka i humanistka, współzałożycielka samorządów pielęgniarskich oraz pierwsza Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, wykładowca etyki i duchowości w pielęgniarstwie, autorka książek i poetka. Pełna energii i wiary we własne siły, zawsze była gotowa na nowe wyzwania, których nigdy nie bała się podejmować.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się na Cmentarzu Komunalnym w Olsztynie w sobotę 25 sierpnia 2018 roku. Ostatnie pożegnanie uhonorowało wiele pocztów sztandarowych z Okręgowych Izb Pielęgniarek i Położnych oraz licznie przybyłe pielęgniarki i położne z całego kraju.