Dzień Położnej i Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki

8 maja przypada Dzień Położnej. Z tej okazji w toruńskim hotelu „Filmar” odbyły się uroczystości związane ze świętem dwóch grup zawodowych to jest pielęgniarek i położnych. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki przypada 12 maja. Na uroczystości zaproszenie przyjęło ponad 100 pielęgniarek i położnych z naszego okręgu oraz tradycyjnie już Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz Dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznych UM Torunia Izabela Miłoszewska. Obecna była też Małgorzata Wiśniewska z Departamentu Spraw Społecznych, Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego oraz Aleksander Szczęsny Prezes Kujawsko-Pomorskich Inwestycji Medycznych.

Uroczystość otworzył Przewodniczący Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Toruniu Tomasz Krzysztyniak. Następnie odczytał list adresowanych do wszystkich pielęgniarek i położnych a podpisany przez Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofię Małas.

Następnie głos zabrał Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, który gorąco podziękował położnym i pielęgniarkom za wrażliwość i zrozumienie oraz profesjonalną i troskliwą opiekę na rzecz pacjentów.

Po wystąpieniach zaproszonych gości odbył się poczęstunek. Był tort, słodycze, kawa i symboliczna lampka szampana.

Dziękujemy wszystkim za obecnym za udział w naszej uroczystości.

Relacja TV Toruń

Relacja TVP3 Bydgoszcz

Foto: jgFotografia.pl

Written by