Światowy Dzień Promocji Higieny Rąk

7 maja w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym odbyła się 6. Akcja Promocyjna „Higiena rąk to bezpieczna opieka”. Akcję skierowana była do pacjentów i ich rodzin, a także personelu medycznego. Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych objął promocją wszystkie jednostki szpitala.

W trakcie trwania akcji cenne wskazówki od ekspertów w dziedzinie higieny rąk będzie można było uzyskać przy stoiskach rozstawionych w poszczególnych częściach placówki.

Oprawę graficzną tego dnia stanowiła wystawa prac autorstwa pracowników Szpitala i ich rodzin nadesłane w ramach konkursu plastycznego.

Wydarzeniem podsumowującym Akcję był pokaz prezentacji przedstawiającej wymiar całego przedsięwzięcia na przestrzeni minionych lat. Spośród wszystkich uczestników wyłoniony został lider 2017 roku w realizacji wytycznych WHO w zakresie higieny rąk a zwycięscy konkursu plastycznego otrzymali nagrody.

Atrakcją tej akcji byli dzieci ze żłobka „Delfinek”, którzy także włączyli się w akcję „Czyste ręce”.

Akcja Promocyjna „Higiena rąk to bezpieczna opieka” opatrzona jest pomarańczowym kolorem, który przejawiał się na każdym kroku. Wszyscy obecni na prezentacji mężczyźni poproszeni zostali o zdjęcie swoich krawatów i założenie symbolicznej pomarańczowej muszki.

Całemu przedsięwzięciu koordynowała nasza koleżanka, członek Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych Katarzyna Mikowska. Gratulujemy.

 

 

Written by