VI Akcja promocyjna „Higiena rąk to bezpieczna opieka”

W ramach Światowego Dnia Promocji Higieny Rąk, który jest obchodzony 5 maja, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu dniu 7 maja 2018 roku Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych, organizuje VI AKCJĘ PROMOCYJNĄ „ Higiena rąk to bezpieczna opieka”. Kierujemy ją do pacjentów i ich rodzin, a także personelu medycznego. Planowanym miejscem przeprowadzenia Akcji są wszystkie jednostki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. W godzinach od 10.00 – 12.00, równolegle w każdej z jednostek, będzie można otrzymać cenne wskazówki od ekspertów w dziedzinie higieny rąk. Oprawę graficzną tego dnia będą stanowiły wystawy prac autorstwa pracowników Szpitala i ich rodzin nadesłane w ramach konkursu plastycznego. Wydarzenia podsumowujące Akcję będą miały miejsce w sali konferencyjnej Szpitala Wielospecjalistycznego od godz. 13.00 – 14.00.
W naszym Szpitalu higiena rąk jest elementem priorytetowym. Akcję promocyjną organizujemy od samego początku, tj. od 2013 roku. Prowadzone w tym dniu szkolenia, pokazy, filmy chętnie przyciągają pacjentów i pracowników Szpitala. Każdy z odwiedzających stoiska może skorzystać z indywidualnych konsultacji i porad, prawidłowo wykonać dezynfekcję rąk, otrzymać preparat dezynfekcyjny. Co roku organizujemy też konkurs plastyczny i wystawę prac konkursowych. W tym roku, oprócz prac pracowników Szpitala i ich rodziny, otrzymaliśmy także prace z dwóch żłobków i trzech przedszkoli, za które bardzo serdecznie dziękujemy. Podczas ceremonii podsumowującej wręczymy nagrody laureatom konkursu plastycznego oraz przedstawimy Lidera 2017 roku w realizacji wytycznych WHO.
Pamiętajcie, międzynarodowa akcja, „Higiena rąk to bezpieczna opieka”, odbywa się każdego roku piątego maja. Przyłączcie się do nas.

Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych
Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu