Składki do ZUS

Już od 1 stycznia 2018 roku pielęgniarki i położne prowadzące działalność gospodarczą w formie indywidualnej praktyki odprowadzą swoje składki do ZUS przy pomocy jednego przelewu. Szykuje się więc nowy wymiar rozliczeń z ZUS.

Ponad to na swój indywidualny rachunku bankowy. To znaczy zamiast trzech albo czterech przelewów miesięcznie, będziecie wysyłać tylko jeden przelew łącznie na:

• ubezpieczenia społeczne,
  • ubezpieczenie zdrowotne,
  • Fundusz Pracy.

Teraz wypełnianie przelewów jest skomplikowane i pracochłonne. Podajecie w nim wiele danych, które pomagają zaksięgować i rozliczyć wpłaty.

Od 1 stycznia będziecie opłacać składki zwykłym przelewem, takim, jakim np. płacicie za prąd. Na przelewie wpiszecie tylko numer rachunku bankowego – Twój numer rachunku składkowego. Wpłata od razu zostanie zaksięgowana na Waszym koncie.

Informację o swoim numerze rachunku składkowego otrzymacie listem poleconym z ZUS.

Jeśli nie otrzymaliście jeszcze listu poleconego lub go gdzieś bardzo dokładnie schowaliście to zawsze możecie sprawdzić numer nowego konta na stronie internetowej https://eskladka.pl/

Indywidualny numer rachunku składkowego składa się z 26 cyfr. W numerze rachunku będzie zawarty numer identyfikujący ZUS i Twój numer NIP (ostatnie 10 cyfr).

Ważne!

Wszystkie wpłaty w 2017 roku wysyłajcie na konto bankowe jak dotychczas. Każda wpłata dokonana po 31 grudnia 2017 roku MUSI być przekazana na nowy rachunek bankowy.