Konkurs na stanowisko dyrektora

W dniu dzisiejszym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym odbył się konkurs na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych – Naczelnego Lekarza Szpitala Wojewódzkiego w Toruniu.

Na konkurs wpłynęły dwie oferty. W wyniku przeprowadzonego konkursu Komisja rekomendowała na to stanowisko prof. zw. dr hab. n. med. Marka Jackowskiego.

Profesor Jackowski od 25 lat zajmował stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa. W swojej koncepcji pracy przedstawionej podczas konkursu wskazywał na wyzwania, których się podejmie jako nowy Dyrektor. Na początek wspomniał o kadrze medycznej. Zauważył wysoką średnią wieku pielęgniarek i położnych. Zamierza aktywnie poszukiwać personelu medycznego w zasobach uniwersyteckich. Kolejnym aspektem poruszanym w swoim wystąpieniu było stworzenie warunków rozwoju poszczególnym specjalistom i oddziałom Szpitala. Poparcie w swoich dążeniach podnoszących kwalifikacje mają znaleźć między innymi lekarze i pielęgniarki. Kolejną sprawą, z którą zamierza się Pan profesor zmierzyć to poprawa jakości leczenia, organizacja pracy w nowej rzeczywistości lokalowej oraz podjąć działania wpływające na wizerunek szpitala.

Dobiega końca budowa parkingu wielopoziomowego na terenie modernizowanego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu

 

Written by